3 LT Klasik Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı
3 LT Klasik Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı
3 LT Klasik Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

3 LT Klasik Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (Ürün No : 645)

Fiyat : ₺100,00(KDV Dahil)

Bursa-Gemlik bölgesinde yetişen siyah Tirilye tipi zeytinlerimizden elde edilen Olgun Hasat Doğal Sızma Zeytinyağımız soğuk sıkım yöntemiyle üretilmiştir.

Olgun hasat olan bu ürünümüzün içerisinde bulunan oleik asit miktarı maksimum 0.5 'tir.

Bir zeytinyağının sızma ünvanını kullanabilmesi için devlet laboratuvarlarındaki testlerden başarı ile geçmesi gerekmektedir.

Bir zeytinyağının sızma zeytinyağı olabilmesi için oleik asit değeri 0 - 0.8 arasında olmalıdır.

Beyzade markasıyla üretim yapan firmamız bu ünvana sahip olmakla birlikte üst üste 5 yıl kalite ödülü almıştır.

Bu zeytinyağımızda ücretsiz kargo imkanı sunulmaktadır.

Ürünümüz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için alttaki ürün özellikleri kısmına bakabilirsiniz.

 

Olgun Hasat Zeytinyağı Nedir ?

 

Bursa-Gemlik bölgesinde yetişen siyah Tirilye tipi zeytinlerimizden elde edilen Olgun Hasat Doğal Sızma Zeytinyağımız soğuk sıkım yöntemiyle üretilmiştir. Olgun hasat olan bu ürünümüzün içerisinde bulunan oleik asit miktarı maksimum 0.5 'tir. Bir zeytinyağının sızma ünvanını kullanabilmesi için devlet laboratuvarlarındaki testlerden başarı ile geçmesi gerekmektedir. Bir zeytinyağının sızma zeytinyağı olabilmesi için oleik asit değeri 0 - 0.8 arasında olmalıdır. Beyzade markasıyla üretim yapan firmamız bu ünvana sahip olmakla birlikte üst üste 5 yıl kalite ödülü almıştır. Bu zeytinyağımızda ücretsiz kargo imkanı sunulmaktadır. Ürünümüz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için alttaki ürün özellikleri kısmına bakabilirsiniz.Bilindiği gibi zeytinler önce yeşil sonra mor ve daha sonra iyice olgunlaşınca siyah hale dönüşür.

Olgun hasat zeytinyağı , zeytinlerin yeşil halden siyah hale dönüştükten sonra hemen toplanıp hızlı bir şekilde zeytinyağına dönüştürülmesi sonucunda elde edilmektedir. Dalından toplanan zeytin ne kadar kısa sürede zeytinyağına dönüştürülürse o kadar değerli olmaktadır. Çünkü bekleyen zeytinin asidik değeri her geçen saat artmakta, yine içerisindeki faydalı bileşenleri kaybetmekte bu da sızma özelliğini büyük ölçüde etkilemektedir.

 

Olgun hasat zeytin ile erken hasat zeytin arasındaki en büyük fark yağ bırakma oranlarıdır. Olgun hasat zeytin erken hasat zeytine oranla daha fazla yağ bırakmaktadır. Bu nedenle olgun hasat zeytinyağları erken hasat zeytinyağlarına oranla daha uygun fiyata gelmektedir. 

 

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nedir ?

 

Soğuk sıkım, zeytinyağı üretiminde kullanılan bir yöntemin ismidir. Zeytinyağlarımız kontinü sistem olarak adlandırılan hijyenik koşullar altında makineler tarafından el değmeden üretilmektedir.Zeytinler , önce bir banda dökülür ve daha sonra ayrıntılı bir şekilde yıkanır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra zeytinler kırıcıya aktarılır. Çekirdekleri ile beraber kırılan zeytinler (malaksör) yoğurma tankına aktarılır.

Yağın zeytinden rahat ayrılması için bir süre malaksörde yoğrulması gerekmektedir. Zeytinin sıcaklıkla karşılaştığı ilk alan burasıdır. Eğer burada zeytine sıcaklık uygulanırsa zeytinden elde edilen yağ miktarı artar fakat içerisinde ki faydalı olan polifenoller, E vitamini ve diğer birçok bileşen kaybolur.  Bir zeytinyağının soğuk sıkım olarak adlandırılması için yoğurma tankındaki sıcaklığın maksimum 27 derece sıcaklıkta olması gerekmektedir.

Sızma Zeytinyağı Nedir ?

 
Sızma zeytinyağı, zeytinyağı sınıfları içerisinde en üst sırada bulunur ve en değerlisidir. Bir zeytinyağının sızma olabilmesi için belli kriterler vardır, bunlardan bir tanesi  ve genelde en çok kullanılanı zeytinyağı içindeki  serbest asitlik yani “Oleik Asit” değeridir. Bu değer  0 ile 0.8 arasında olması gerekmektedir.
 
Bu değerlerin kontrolü akredite laboratuvarlarda yapılmaktadır. Kriterlerin eksiksiz tümünden başarıyla geçildiği takdirde ürün “Sızma” sınıfına girmeye hak kazanır. Firmamız “Beyzade” markamız ile üst üste 5 sene kalite ödülü almış bir sızma zeytinyağı üreticisidir.

Kargo ve Gönderim

 

Ürünlerimizi sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak için aynı gün içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. Hafta için 17:00'a kadar verdiğiniz siparişler, aynı 17:00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12:00'a kadar gelen siparişler aynı gün 12:00'dan sonra gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır.