Ezine Tipi Sert Beyaz (Koyun-Keçi-İnek) 625 gr (Ürün No : 1)

Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında Balıkesir bölgesinde toplanan inek-koyun-keçi sütlerinin harmanlanarak yağı alınmadan tam yağlı olarak üretilir ve teneke  içerisinde en az 6 ay olgunlaştırılarak lezzetine lezzet katar.
Beyaz peynir, kendine özgü aromasında, içerdiği süt cinsine ve üretim tekniğine göre yumuşaktan sert bir yapıya kadar farklı sertlikte, homojen bir yapıda, gözeneksiz veya çok küçük gözenekli, dilimlenecek nitelikte, parçalanabilir özellikte, kullanılan hayvan sütüne bağlı olarak açık parlak beyazdan  açık sarıya kadar değişen renkte, tuzlu, genelde kare veya dikdörtgen kalıplar halinde veya farklı büyüklük ve şekillerde taze yada olgun tüketilen bir peynirdir.
Vücudun günlük ihtiyacı olan kalsiyum, protein, mineral ve vitamin açısından zengin beyaz peynirler, yüksek kalite ve hijyen koşullarında sofranıza lezzet ve sağlık sunmak için sizleri bekliyor
Kahvaltılarınızın vazgeçilmez lezzeti olarak kalmıyor börek, salata, kek ve poğaçalarda da bolca kullanılmaktadır.

 

Peynirleri Bozulmadan Nasıl Gönderiyoruz?

 

Bizden almış olduğunuz peynirler özenle hazırlandıktan sonra herhangi bir şekilde hava ile temas etmesini engellemek ve ömrünü uzatmak için özel vakum makinelerimizle vakumlanmaktadır.  Vakum işleminden sonra, ısı geçirmez özel termal koruyuculu ambalaj malzemesi ile  paketlenmekte ve sipariş verdiğiniz il mesafesine göre özel buz kütleleri ile birlikte gönderilmektedir. 

Bu sayede 48 saate kadar ürünlerimizi size bozulmadan taze olarak ulaştırabilmekteyiz.

 

Neden Peynirlerimi Kaleli Gurme'den Almalıyım ?

 

Peynirlerimiz, sadece kargolama aşamasında değil şarküterimiz de bulunduğu süre boyunca da vakumlanmış bir şekilde saklanmaktadır. Ürünlerimiz her gün görevlilerimiz tarafından kontrol edilmektedir. 
Personellerimiz Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu hijyen standartlarına en ince ayrıntısına kadar uymakta ve bu süreç şirket yetkililerinin sık sık denetimleriyle kontrol edilmektedir.
Peynirlerimiz, doğal üretim ekseni içerisinde üretilmiş olup herhangi koruyucu veya katkı maddesi içermemektedir. Bizi tercih etmenizi sağlayacak diğer bir nedeninizde önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi peynirlerinizi size özel soğutuculu paketlerimizle bozulmadan gönderim sistemine sahip olmamız.

 

 

Saklama Koşulları

  

* Peynir buzdolabında saklanmalıdır. Sık yapılan hatalardan biri peynirin dondurulmasıdır, peynir dondurulmamalıdır.

Peynirler dilimlenmeden hava geçirmeyecek, nem kaybetmeyecek şekilde streç filmle sarıldıktan sonra saklanmalıdır. 

* Peynir, +2 - +4 C de, ışıksız ortamda muhafaza edilmelidir.

* Su ile temas etmemesi gerekmektedir aksi taktirde lezzet ve aroması kaybolur.

* Peynirler, elinize ulaştıktan sonra buzdolabında yaklaşık 2-3 saat kadar dinlendirip tüketmenizi tavsiye ederiz..

 

Kargo ve Gönderim

 

Ürünlerimizi sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak için aynı gün içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. Hafta içi saat 17:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün, 17:00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12:00'a kadar gelen siparişler aynı gün 12:00'dan sonra gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır. 

50 Lira ve Üzeri Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo İle Gönderim Sağlanmaktadır.