Eski Kars Kaşarı - İnek 550/600 gr (En Az 1 Yıllık)
Eski Kars Kaşarı - İnek 550/600 gr (En Az 1 Yıllık)
Eski Kars Kaşarı - İnek 550/600 gr (En Az 1 Yıllık)
Eski Kars Kaşarı - İnek 550/600 gr (En Az 1 Yıllık)

Eski Kars Kaşarı - İnek 550 gr (En Az 1 Yıllık) (Ürün No : 13)

Eski Kars kaşarı Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında 1500 den fazla çiçekli bitkinin yaşam bulduğu Kars Ardahan yaylalarında beslenen ineklerin sütlerinden üretilir. Bu kadar fazla çeşitliliğe sahip dağda yetişen bitkinin aromasını da böylece içerisinde barındırmaktadır. 6 aylık olgunlaştırma sürecinden sonra satışa sunulan Kars eski kaşar peynirinin üretim aşamalarında sadece süt, tuz ve şirden maya kullanılır. Kars eski kaşarı kendine has yumuşak aroması, açık mısır sarısı rengi ve yağlı hoş tadıyla diğer kaşarlardan ayrılır. 1 kg eski kaşar yaklaşık 12 litre sütten üretilir tamamen inek sütüdür. Kaşarın ömrü en fazla 2 yıldır daha sonra tadı değişmeye başlar ve bozulur Ürünümüz tam yağlıdır.Hiç bir koruyucu kimyasal içermez, tamamen doğaldır.

 

Peynirleri Bozulmadan Nasıl Gönderiyoruz?

 

Bizden almış olduğunuz peynirler özenle hazırlandıktan sonra herhangi bir şekilde hava ile temas etmesini engellemek ve ömrünü uzatmak için özel vakum makinelerimizle vakumlanmaktadır.  Vakum işleminden sonra, ısı geçirmez özel termal koruyuculu ambalaj malzemesi ile  paketlenmekte ve sipariş verdiğiniz il mesafesine göre özel buz kütleleri ile birlikte gönderilmektedir. 

Bu sayede 48 saate kadar ürünlerimizi size bozulmadan taze olarak ulaştırabilmekteyiz.

 

Neden Peynirlerimi Kaleli Gurme'den Almalıyım ?

 

Peynirlerimiz, sadece kargolama aşamasında değil şarküterimiz de bulunduğu süre boyunca da vakumlanmış bir şekilde saklanmaktadır. Ürünlerimiz her gün görevlilerimiz tarafından kontrol edilmektedir. 
Personellerimiz Sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu hijyen standartlarına en ince ayrıntısına kadar uymakta ve bu süreç şirket yetkililerinin sık sık denetimleriyle kontrol edilmektedir.
Peynirlerimiz, doğal üretim ekseni içerisinde üretilmiş olup herhangi koruyucu veya katkı maddesi içermemektedir. Bizi tercih etmenizi sağlayacak diğer bir nedeninizde önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi peynirlerinizi size özel soğutuculu paketlerimizle bozulmadan gönderim sistemine sahip olmamız.

 

 

Saklama Koşulları

  

* Peynir buzdolabında saklanmalıdır. Sık yapılan hatalardan biri peynirin dondurulmasıdır, peynir dondurulmamalıdır.

Peynirler dilimlenmeden hava geçirmeyecek, nem kaybetmeyecek şekilde streç filmle sarıldıktan sonra saklanmalıdır. 

* Peynir, +2 - +4 C de, ışıksız ortamda muhafaza edilmelidir.

* Su ile temas etmemesi gerekmektedir aksi taktirde lezzet ve aroması kaybolur.

* Peynirler, elinize ulaştıktan sonra buzdolabında yaklaşık 2-3 saat kadar dinlendirip tüketmenizi tavsiye ederiz..

 

Kargo ve Gönderim

 

Ürünlerimizi sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak için aynı gün içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. Hafta içi saat 17:00'a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün, 17:00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12:00'a kadar gelen siparişler aynı gün 12:00'dan sonra gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır. 

50 Lira ve Üzeri Tüm Siparişlerde Ücretsiz Kargo İle Gönderim Sağlanmaktadır.