BİZ KİMİZ?


“Kaleli”’ nin dürüstlük ve karşılıklı güven anlayışlı temelleri 1968 yılında Bursa’nın en eski çarşılarından Tuz Pazarı’nda Mehmet Reşat Kaleli tarafından “Beş Kardeşler Bakkaliyesi” adı altında atıldı. Gıda faaliyetlerinin akabinde, Mehmet Reşat Kaleli’nin çocukları “Numan Kaleli ve Kardeşleri Kol. Şti.” adı altında Bursa’da öncü bir marka haline geldi. 2005 yılında 3.kuşak olarak unvanını “Mehmet Hakan Kaleli Tekstil Gıda İnşaat San.ve Tic. Ltd. Şti.” adı altında güncelleyip ticari faaliyetlerine devam etmektedir.


KALELİ GURME SERÜVENİ NASIL BAŞLADI? AMACI NE?


2011 yılında kendi markamız olan ve ödüller alan Beyzade Zeytinyağı’ nın Çin’e ihracatı ile bu serüven başladı. Sürekli medyada “hormonlu ve katkılı gıdalar” diye söylentiler duyuyorduk. Söylenti olmadığını deneyimledikçe öğrendik. Acaba bu tarz ürünleri kullanmamak için bu ürünlere alternatifler bulabilir miyiz diye düşündük ilk adımımız böyle gerçeklemiş oldu. 

Araştırdık, uzmanlara danıştık, zorluklar çektik ama ticaret amaçlı olmamakla birlikte sağlıklı gıdalar temin etmeye sonra da etrafımızdakilere tavsiye etmeye başladık. İnsanların doğru ürünlere ulaşamamak gibi sıkıntılar yaşadığını gördük. O an düşündük, bizimle aslında aynı düşünen fakat katkısız sağlıklı ürünlere ulaşamayan insanlar var mı diye. Forumlar, sosyal medya, televizyon programları belli etti ki evet binlerce hatta milyonlarcası var. Bizde bu hizmeti nasıl sunabiliriz diye düşündük. Dükkanımızda satmanın sadece bulunduğumuz il ve ilçelere katkısı olacağını ve yine bizim gibi düşünen diğer yurttaşların bu ürünlerden yararlanamayacağı konusunda hemfikir olduk. Acele etmedik, uzun bir süre çözüm yolları aradık.  Bağlantılar kurduk, uzman bir ekip topladık ve sonunda her eve rahatça girip, evin içinde bu gıdaları gösterebilecek bir pazar bulduk. Biz buna e-gıda pazarı dedik. Önce test etmemiz gerekiyordu. 2017 Yılında 50 yılı arkasında bırakmış “Kaleli” düsturu  ile “Kaleli Gurme” yi Bursa'nın Tarihi çarşısı Tuz Pazarında kurduk. Sonuçlar olumlu, müşterilerimiz memnun ve adımlarımız sağlamdı. Artık zamanı geldi dedik ve 2018 yılında Türkiye içi Online Satış ile birlikte ürün hizmetine başladık. 

Bu hizmet bizim için yeni bir başlangıç. Bizim gibi düşünen ve doğallığı arayanlar için, dünyanın neresinde olursa olsun onlara ulaşmak için sonuna kadar çalışıp araştırmalarımıza devam edeceğiz. Bu yolda bizim gibi düşünen sizlerin de fikirlerine ve tavsiyelerine ihtiyacımız var.


Sizlerin de ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve sorunlarınızı bizimle paylaşmanızı bekleriz.

Sağlıkla kalın…