3 LT Filtresiz Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı
3 LT Filtresiz Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

3 LT Erken Hasat Sızma Zeytinyağı (Ürün No: 646)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺117,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺110,00(KDV Dahil)

5 yıl üst üste kalite ödülü almış filtresiz naturel zeytinyağımızı yakından tanımaya ne dersiniz ?

Ayvalık-Edremit cinsi yeşil zeytinlerden elde edilmektedir,

3 Litrelik teneke halindedir,

Soğuk sıkım yöntemiyle üretilmiştir,

Hastalıklardan koruyucu antioksidanlar ve fenoller açısından zengin içeriğe sahiptir,

Zeytinyağımız sızma olup  0.5 Oleik asit değerine sahiptir,

Ayvalık yeşil zeytininin kendine has meyvemsiliğini hissettiren bir üründür,

İlk günkü tadını muhafaza etmek amacıyla tanklarda dinlendirilerek ambalajlanmıştır,

Ürünümüz filtre edilmemiştir,

Bu zeytinyağımızda ücretsiz kargo hizmeti sunulmaktadır.

Ürünümüz ile ilgili detaylı bilgiyi alt kısımdan edinebilirsiniz.

Erken Hasat Zeytinyağı Nedir ?

 

Bilindiği gibi zeytinler önce yeşil sonra mor ve daha sonra iyice olgunlaşınca siyah hale dönüşür. Erken hasat zeytinyağı , zeytinlerin olgunlaşmadan önce yeşil iken toplanıp hızlı bir şekilde zeytinyağına dönüştürülmesi sonucunda elde edilmektedir. Dalından toplanan zeytin ne kadar kısa sürede zeytinyağına dönüştürülürse o kadar değerli olmaktadır. Çünkü bekleyen zeytinin asidik değeri her geçen saat artmakta, yine içerisindeki faydalı bileşenleri kaybetmekte bu da sızma özelliğini büyük ölçüde etkilemektedir.

 

Erken hasat zeytinyağı (yeşil zeytinden sıkılan) olgun hasat zeytinyağına kıyasla (siyah zeytinyağından sıkılan) daha taze ve meyvemsi kokulu, daha acı ve yakıcı fakat daha besleyici, yine polifenol ve oleuropin bileşenleri açısından daha zengin bir zeytinyağıdır. Yeşil zeytinden sıkılan yağ miktarı, siyah zeytinden sıkılan yağ miktarına göre fark gösterdiğinden erken hasat zeytinyağı, olgun hasat zeytinyağına göre bir miktar pahalı olabilir.

 

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nedir ?

 

 Soğuk sıkım, zeytinyağı üretiminde kullanılan bir yöntemin ismidir. Zeytinyağlarımız kontinü sistem olarak adlandırılan hijyenik koşullar altında makineler tarafından el değmeden üretilmektedir.Zeytinler , önce bir banda dökülür ve daha sonra ayrıntılı bir şekilde yıkanır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra zeytinler kırıcıya aktarılır. Çekirdekleri ile beraber kırılan zeytinler (malaksör) yoğurma tankına aktarılır.

Yağın zeytinden rahat ayrılması için bir süre malaksörde yoğrulması gerekmektedir. Zeytinin sıcaklıkla karşılaştığı ilk alan burasıdır. Eğer burada zeytine sıcaklık uygulanırsa zeytinden elde edilen yağ miktarı artar fakat içerisinde ki faydalı olan polifenoller, E vitamini ve diğer birçok bileşen kaybolur.  Bir zeytinyağının soğuk sıkım olarak adlandırılması için yoğurma tankındaki sıcaklığın maksimum 26 derece sıcaklıkta olması gerekmektedir.

Filtresiz Zeytinyağı Nedir ?

Sezonda sıkılan zeytinyağlarımızı, altı konik şekilde olan paslanmaz tanklarımızda dinlendirmeye alıyoruz. En az 4 hafta dinlendirilen zeytinyağlarının posaları,alt kısımda toplanıyor. Bunları posa vanaları yardımıyla yağdan uzaklaştırarak zeytinyağının içerisinde ağır posa kısmını almış bulunuyoruz.Göz bebeğimiz gibi baktığımız yağlarımızı, meyvemsiliği ve aroması daha yüksek olarak, ilk günkü lezzeti sizlere ulaştırmak için sadece sınırlı sayıda ürünü ambalajlayabilmekteyiz. Kalan yağlarımızı da toprak filtre ve kağıt filtreden (sadece mekanik işlemler ) geçirerek çift filtreli olarak ulaştırmaktayız. İki ürün arasında ki fark budur. Filtresiz ürünler tanklarda dinlendirilen yağlardır, filtreli ürünlerde aynı yağların filtreden geçirilmiş halleridir. Kimyasal olarak bir farkları bulunmamaktadır. Filtresiz ürünlerde meyvemsilik ve aroma bir miktar daha fazladır diyebiliriz.
 

Sızma Zeytinyağı Nedir ?

 
Sızma zeytinyağı, zeytinyağı sınıfları içerisinde en üst sırada bulunur ve en değerlisidir. Bir zeytinyağının sızma olabilmesi için belli kriterler vardır, bunlardan bir tanesi  ve genelde en çok kullanılanı zeytinyağı içindeki  serbest asitlik yani “Oleik Asit” değeridir. Bu değer  0 ile 0.8 arasında olması gerekmektedir.
 
Bu değerlerin kontrolü akredite laboratuvarlarda yapılmaktadır. Kriterlerin eksiksiz tümünden başarıyla geçildiği takdirde ürün “Sızma” sınıfına girmeye hak kazanır. Firmamız “Beyzade” markamız ile üst üste 5 sene kalite ödülü almış bir sızma zeytinyağı üreticisidir.

 

Kargo ve Gönderim

 

Ürünlerimizi sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak için aynı gün içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. Hafta için 17:00'a kadar verdiğiniz siparişler, aynı 17:00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12:00'a kadar gelen siparişler aynı gün 12:00'dan sonra gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır. 

 

Benzer Ürünler