1 LT Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı
1 LT Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı
1 LT Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

1 LT Erken Hasat Sızma Zeytinyağı (Ürün No : 184)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺45,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺40,00(KDV Dahil)

*** Y E N İ   S E Z O N ***

          (2019-2020) 

Ürünümüz 1 litrelik cam şişededir,

Ürünümüz filtre edilmiştir,

Zeytinyağımız Ayvalık-Edremit bölgesinden toplanmış yeşil zeytinlerden elde edilmiştir,

Sağlığa faydalı,hastalıklara karşı vücudun direncini arttıran antioksidan ve fenoller içermektedir,

Ayvalık bölgesine has zeytinlerin meyvemsiliğini hissedeceğiniz bir üründür,

Zeytinyağının sızma olabilmesi için Oleik asit değerleri 0 ile 0.8 arasında olmalıdır,

28 °C de sıkılmıştır.

Sızma zeytinyağı ibaresini kullanabilmek için ürünün devlet laboratuvarlarında yapılan testlerden başarı ile geçmesi gerekmektedir,

Markamız "Beyzade" 5 yıl üst üste kalite ödülü almış bir sızma zeytinyağı üreticisidir,

Daha fazla bilgi için alttaki ürün özellikleri kısmına göz atabilirsiniz.

 

Erken Hasat Zeytinyağı Nedir ?

 

Bilindiği gibi zeytinler önce yeşil sonra mor ve daha sonra iyice olgunlaşınca siyah hale dönüşür. Erken hasat zeytinyağı , zeytinlerin olgunlaşmadan önce yeşil iken toplanıp hızlı bir şekilde zeytinyağına dönüştürülmesi sonucunda elde edilmektedir. Dalından toplanan zeytin ne kadar kısa sürede zeytinyağına dönüştürülürse o kadar değerli olmaktadır. Çünkü bekleyen zeytinin asidik değeri her geçen saat artmakta, yine içerisindeki faydalı bileşenleri kaybetmekte bu da sızma özelliğini büyük ölçüde etkilemektedir.

 

Erken hasat zeytinyağı (yeşil zeytinden sıkılan) olgun hasat zeytinyağına kıyasla (siyah zeytinyağından sıkılan) daha taze ve meyvemsi kokulu, daha acı ve yakıcı fakat daha besleyici, yine polifenol ve oleuropin bileşenleri açısından daha zengin bir zeytinyağıdır. Yeşil zeytinden sıkılan yağ miktarı, siyah zeytinden sıkılan yağ miktarına göre fark gösterdiğinden erken hasat zeytinyağı, olgun hasat zeytinyağına göre bir miktar pahalı olabilir.

Sızma Zeytinyağı Nedir ?

 
Sızma zeytinyağı, zeytinyağı sınıfları içerisinde en üst sırada bulunur ve en değerlisidir. Bir zeytinyağının sızma olabilmesi için belli kriterler vardır, bunlardan bir tanesi  ve genelde en çok kullanılanı zeytinyağı içindeki  serbest asitlik yani “Oleik Asit” değeridir. Bu değer  0 ile 0.8 arasında olması gerekmektedir.
 
Bu değerlerin kontrolü akredite laboratuvarlarda yapılmaktadır. Kriterlerin eksiksiz tümünden başarıyla geçildiği takdirde ürün “Sızma” sınıfına girmeye hak kazanır. Firmamız “Beyzade” markamız ile üst üste 5 sene kalite ödülü almış bir sızma zeytinyağı üreticisidir.

 

Kargo ve Gönderim

 

Ürünlerimizi sizlere hızlı bir şekilde ulaştırmak için aynı gün içerisinde kargoya teslim etmekteyiz. Hafta için 17:00'a kadar verdiğiniz siparişler, aynı 17:00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün teslim edilmektedir. Cumartesi günleri 12:00'a kadar gelen siparişler aynı gün 12:00'dan sonra gelen siparişler pazartesi günü kargoya verilmektedir. Pazar günleri kargolar çalışmamaktadır. 

 

Benzer Ürünler